فهرست بستن

قیمت فروش پیچ خشکه

قیمت فروش پیچ خشکه :پیچ ها از دو قسمت اصلی بدنه و گل یا سر پیچ تشکیل شده اند. در قسمت بدنه پیچ و داخل سوراخ مهره ،به صورت یک مارپیچ رزوه ایجاد می شود که توسط رزوه پیچ و مهره  بهم متصل می شوند.

قیمت فروش انواع پیچ خشکه

قیمت فروش پیچ خشکه

این پیچ و مهره ها در دو گروه پیچ و مهره های فولادی و پیچ و مهره های استنلس استیل دسته بندی می شوند.
نامگذاری مشترکِ متداول در انواع پیچ و مهره های فولاد معمولی یا فولاد زنگ نزن بر اساس کلاس یا رده استحکامی آن ها است. این رده بندی برای پیچ و مهره های فولادی طبق ISO 898 و برای پیچ و مهره های استنلس استیل طبق ISO 3506 در نظر گرفته شده است.

طبق رده بندی ISO، پیچ ها از فولادهای کربنی و یا فولادهای کربنی و آلیاژی عملیات حرارتی پذیر ساخته شده است.

قیمت فروش انواع پیچ خشکه

در کلاس های زیر دسته بندی می شوند :

۱۲٫۹ – ۱۰٫۹ – ۹٫۸ – ۸٫۸ – ۶٫۸ – ۵٫۸ – ۵٫۶ – ۴٫۸ – ۴٫۶

به عنوان مثال، پیچ ۸.۸ این بدان معنی است که استحکام کششی اسمی این پیچ 800 مگاپیکسل است.
حداقل مقدار استحکام کششی آن نیز در جدول ۳ استاندارد ISO 898-1 ذکر شده است که برای قطرهای ۱۶ و کمتر از آن برابر ۸۰۰ و برای قطرهای بزرگ تر از ۱۶ میلی متر برابر ۸۳۰ مگاپاسکال است.
از سوی دیگر، عدد ۸ پس از نقطه (دات) نیز به این معنی است که نسبت تنش تسلیم به استحکام کششی این پیچ برابر ۰٫۸ است، به عبارت دیگر مقدار اسمی تنش تسلیم پیچ خشکه ۸.۸ برابر با ۰٫۸ استحکام تسلیم آن یعنی ۶۴۰ مگاپاسکال است.

اگر در یاد ماندن نسبت تنش تسلیم به استحکام کششی برایتان سخت است، یک راه دیگر برای پی بردن به عدد تنش تسلیم از طریق این نامگذاری وجود دارد و آن این است که حداقل مقدار تنش تسلیم برابر است با ۱۰ برابر حاصل ضرب اعداد قبل و بعد از نقطه (دات). در مثال ۸.۸، حداقل مقدار تنش تسلیم برابر با حاصل ضرب ۸ در ۸ در ۱۰ یعنی ۶۴۰ است.

قیمت فروش انواع پیچ خشکه

برای این که پیچ خشکه ۸.۸ دارای چنین تنش تسلیم و استحکام کششی باشد، باید از فولادی ساخته شده باشد که یا به صورت ذاتی دارای چنین رده استحکامی است و یا این قابلیت را دارد که پس از عملیات حرارتی کوئنچ تمپر به این رده استحکامی برسد.
این فولادها معمولاً از فولادهای کربنی و یا کم آلیاژ عملیات حرارتی پذیر مثل Ck 45 و یا ۱٫۷۲۲۵ انتخاب می شوند.

تماس با ما

تلفن
09365229083

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *